Рейтинг самогонних апаратів України. Який самогонний апарат купити самогоннику-початківцю
Щоразу після візиту до привітних друзів, які пригощають гостей домашніми напоями, хочеться спробувати зробити наливку, коньяк чи самогон своїми руками. Проте переглянувши інформацію в інтернеті, багато хто відмовляється від ідеї – здається, що це складний та недешевий процес. Звичайно, приготування домашнього алкоголю потребує певних зусиль та грошових вкладень, але вони зовсім не захмарні. Який краще самогонний апарат – далі у статті.
Асортимент спеціального обладнання дуже широкий, що дозволяє вибрати ідеальний самогонний апарат для будь-яких потреб. Дочитайте статтю до кінця і точно знатимете, як придбати безпечний, зручний і функціональний апарат для приготування самогону за доступну ціну.
Скільки коштує обладнання
Який самогонний апарат купити початківцю, щоб отримати оптимальне поєднання якості та ціни? Вартість такого обладнання починається приблизно із трьох тисяч гривень. Як правило, дешевші апарати програють як, тому брати їх не рекомендується. Винятком може бути не повністю укомплектований агрегат (наприклад, перегінний бак без холодильника та шлангів). Якщо відсутні комплектуючі є у вас вдома, можна розглядати такий варіант.
Досвідчені майстри самогоноваріння рекомендують новачкам придбати обладнання за ціну від чотирьох до п'яти тисяч гривень. Моделі з цього діапазону будуть оптимальними за місткістю, вартістю та якістю.
Вибираємо самогонний апарат залежно від сировини
По суті, самогон можна зробити з будь-якого продукту, що містить цукор або крохмаль. Найпоширеніша сировина для самогоноваріння - цукор, злаки та фрукти. Брага, виготовлена з цукру, відрізняється чистотою і не залишає на стінках ніякого осаду. У зв'язку з цим її можна виготовляти в агрегатах із нержавіючої сталі.
Брага із фруктів та зерна має свої особливості: у процесі перегонки на стінках апарату з'являється наліт, який може пригоряти. Якщо злаки та фрукти, ваша основна сировина, краще використовувати обладнання з міді, яке легко чиститься без будь-яких засобів та запобігає попаданню сірки у напій.
Залежно від напоїв
Алкогольні напої, що виробляють шляхом перегонки, поділяють на дві основні групи:
- дистиляти - у них зберігається смак використовуваної сировини;
- ректифікати - мають однаковий смак, що не залежить від рецептів приготування браги.
Якщо вас приваблює коньяк, чача, бренді, шнапс чи кальвадос, варто подумати про те, який дистилятор вибрати для дому. Якщо віддаєте перевагу традиційній горілці, зверніть увагу на ректифікаційні колони. Отримуваним напоям - ректифікатам можна надати інших смакових відтінків, але вже після процесу перегонки. Наприклад, з них можна зробити віскі або коньяк. Крім того, ректифікати чудово підходять для виготовлення настоянок.
Найкращий самогонний апарат - як вибрати
Перед тим як вибрати самогонний апарат для будинку, враховуйте його конструкцію, місткість, матеріал виготовлення та, звичайно ж, ціну. Цього року рейтинг популярних агрегатів поповнили такі моделі:
- Профі 15 - оптимальний самогонний апарат із двома сухопарниками;
- Cropper ЕКОНОМ - місткістю 20 л;
- Колонний AquaGradus – місткістю 25 л;
- Троян – електродистилятор місткістю 20 л;
- Веселий Бородач - апарат із двома сухопарниками місткістю 17 л.
Ми підібрали різні за конструкцією, ціною, способом роботи та типом нагрівання агрегати - вибирайте за потребою, зручністю та бюджетом. Щоб краще зрозуміти, чи підійде вам якийсь із апаратів, почитайте відгуки користувачів - на сайті та на форумах, присвячених самогоноваренню.