Все про брагу для самогону: скільки бродить брага, температура бродіння браги
Щоб на виході отримати міцний, смачний, якісний алкоголь, потрібно приділити увагу правильному приготуванню браги. При цьому важливо враховувати всі нюанси: відміряти точну кількість інгредієнтів, розуміти як бродить брага, скільки бродить брага і як визначати її готовність.
Як приготувати і скільки днів готується брага
Процес приготування браги за традиційним рецептом складається з наступних етапів:
- Підготовка дріжджів. Так зване розбродження необхідно для подальшого гарного зброджування. Для цього 100 г цукрового піску розчиняють у половині літра теплої води (до 30 ° С), а потім засипають спиртові дріжджі. У цьому кількість дріжджів розраховується під конкретний рецепт браги.
- Додавання дріжджів до сусла. Попередньо підготовлені дріжджі розчиняються в сусло, дотримуючись температурний режим. Суть у тому, щоб температура розведених дріжджів і сусла не відрізнялася більше, ніж на п'ять-десять градусів. При цьому температура сусла повинна бути в діапазоні від 20 до 25°С.
- Безпосереднє бродіння. Отриману суміш розміщують у темному місці при температурі від 20°С до 25°С (максимально допустима температура 30°С).
Дотримуватися рекомендованого режиму дуже важливо, оскільки при температурі понад 30 ° С дріжджі гинуть і процес бродіння припиняється. Надто низька температура (нижче 15°С) також не сприяє хорошому результату: якщо брага довго бродить, варто перенести ємність у тепліше місце. А щоб не виникало жодних форс-мажорних обставин, краще щодня перевіряти температуру у приміщенні.
Скільки зріє брага і як визначити готовність
Час бродіння браги залежить від температурних умов та рівня вологості у кімнаті, а також від якості інгредієнтів. Скільки днів грає брага? Використовуючи традиційний рецепт, варто розраховувати на термін бродіння від 10 до 14 днів.
Про те, що брага вже готова, можна судити за такими ознаками:
- Бражка більше не піниться – не виділяється вуглекислий газ. Щоб переконатися в цьому, можна запалити сірник і піднести до шийки банки: якщо полум'я згасло, то бродіння ще триває.
- Готовність бражки можна визначити за смаком та ароматом: вона повинна бути гіркуватою з кисло-солодким запахом. В іншому випадку можна судити про зупинення бродіння через невідповідність температурних умов.
- Десятивідсотковий вміст спирту у бразі також свідчить про її готовність. Виміряти відсоток алкоголю можна за допомогою перегонки відфільтрованої бражки та води (у пропорції один до одного). Отриманий продукт нагрівають до 20°C, після чого вимірюють спиртометром.
- Ще один показник готовності – щільність браги, яку вимірюють за допомогою ареометра. Спочатку проводять фільтрацію рідини через тканину, а потім до неї занурюють вимірювальний прилад. Якщо показання ареометра дорівнюють одиниці, брага на спиртових дріжджах вже готова, а якщо більше, то нехай постоїть ще пару діб.
Як правильно підготувати брагу до перегонки
При підготовці браги до процесу перегонки, потрібно дотримуватись наступних правил:
- Максимально акуратно піднімайте ємність із бражкою, намагаючись не збовтувати (а ще краще спочатку поставити її на височині);
- Переливайте брагу в перегінне обладнання за допомогою спеціального шланга із силікону, залишаючи осад у ємності для бродіння;
- Щоб підвищити якість браги, можна застосувати дегазацію (підігрійте сировину до п'ятдесяти градусів – залишки дріжджів загинуть, а вуглекислий газ втече);
- Якщо потрібно освітлити бражку, використовуйте білу глину: розведіть три ложки глини у чашці води, додайте до браги та перемішайте. Нехай суміш постоїть ще добу перед перегонкою.