Як зробити настоянку на самогоні в домашніх умовах? Основні правила та рецепти
Багато хто прагне купити якісний самогонний апарат для приготування міцного домашнього алкоголю. При цьому можна задовільнится самогоном, а можна використовувати його як основу для алкогольних настоянок із приємним смаком та ароматом. Найкращого результату можна досягти, настоюючи напої в дубових бочках, використовуючи як сировину ароматні трави, свіжі фрукти, ягоди, спеції.
Які настоянки роблять із самогону, які правила та рецепти їх приготування – давайте розглянемо у цій статті.
Основні рекомендації:
-
Якщо для приготування настоянки у вас є заморожені ягоди, не розморожуйте її - просто залийте самогонкою і поставте в темне місце. Так, із ягід виділиться більше соку.
-
У процесі настоювання не знімайте кришку і не доливайте нічого в ємність, щоб не спровокувати окислення та не зіпсувати смаку.
-
Традиційні рецепти рекомендують настоювати самогон протягом кількох тижнів або навіть місяців у теплому місці, проте є й швидкі одноденні рецепти настоянок.
-
Важливо дотримуватись пропорцій, вказаних у рецепті, щоб отримати по-справжньому смачний ароматний продукт.
Які бувають настоянки на самогоні: рецепти приготування
Двотижневе або тримісячне настоювання самогону дозволяє досягти яскравого смаку та аромату, проте не менш популярні швидкі рецепти, розраховані на кілька днів. Мінімальний час настоювання складає близько дванадцяти годин. Як сировину можна використовувати фрукти, ягоди, ароматні трави, цитрусову цедру, а також готові набори спецій для настоянок.
Як зробити солодку м'ятно-медову настоянку із самогону
На літр самогону вам знадобиться дві столові ложки висушеного листя м'яти. Залийте м'яту самогоном, закрийте кришкою та помістіть у темне тепле місце на двадцять чотири години. Відфільтруйте напій за допомогою марлевої тканини та вати. Додайте дві-три ложки меду – до смаку. Добре розмішайте та настоюйте ще один день.
Настоянка із журавлини
Як швидко зробити настоянку із самогону на журавлині? Існує нескладний та головне, швидкий рецепт.
На півлітра самогону візьміть двісті грамів свіжої журавлини і дві столові ложки цукру (або три ложки меду). Залийте ягоди окропом на п'ять хвилин, а потім злийте воду і розітріть журавлину до пюре. Залийте ягідну кашку самогоном і залиште на дванадцять годин. Додайте мед чи цукор і добре перемішайте. Перелийте напій у каструлю і закип'ятіть, після чого вимкніть вогонь і остудіть.
Цитрусова настоянка
Із розрахунку на півлітри самогону міцністю сорок п'ять чи п'ятдесят градусів візьміть половину лимона, сімдесят грамів цукру і чотири бутони гвоздики. Цитрус наріжте і покладіть у каструлю, додайте спеції та цукровий пісок, залийте самогонкою. Поставте на плиту і доведіть до кипіння, але не кип'ятіть, щоб уникнути випаровування спирту (як тільки побачите бульбашки - вимикайте).
Закрийте кришкою настоянку і залиште в теплому приміщенні на дванадцять годин. Після цього відфільтруйте напій і перелийте в пляшки. Перед подачею на стіл потримайте настоянку кілька годин у холодильнику.
Ягідна настоянка
Найчастіше самогон настоюють на вишні, журавлині чи брусниці, але в принципі ви можете взяти будь-які садові або лісові ягоди. Найголовніше, щоб вам подобався їхній смак і аромат.
На літр самогонку міцністю в сорок п'ять градусів візьміть двісті грамів цукру та півкіло будь-яких ягід. Останні потрібно ретельно перебрати, помити та видалити кісточки. Покладіть ягоди в ємність і трохи примніть, щоб вони пустили сік. Засипте цукром і залийте самогонкою, добре перемішайте. Закрийте кришкою та наполягайте в теплому затемненому місці протягом двох тижнів.