Як пом'якшити самогон у домашніх умовах?
Не завжди смак самогону виходить м'яким. Навіть ретельне виконання всіх етапів виробництва не гарантія того, що напій не обпікатиме горло і сушитиме слизову оболонку ротової порожнини. Особливо часто питанням, як зробити дуже м'який самогон, задаються ті, хто робить алкоголь за допомогою системи ректифікації або бражних колон. Для пом'якшення смаку необхідно уважно вибирати компоненти та прораховувати їх кількість.
Пом'якшення смаку - це лише частина роботи з удосконалення якості самогону, такий процес не позбавить необхідності проводити очищення. Так, важливо додавати нижчеописані компоненти в алкоголь після 2-3 перегонів.
Як пом'якшити самогон?
Інгредієнти для пом'якшення прийнято ділити на два види:
-
підсолоджувач;
-
підкислювач.
До першого виду належать:
-
Цукор. Найбанальніший, але ефективний компонент. Мінус такого продукту в тому, що він може зробити мутний напій і стати причиною появи неприємного аромату. Щоб цього не сталося, краще придбати рафінад і подрібнити його на цукрову пудру за допомогою кавомолки. Розраховувати кількість слід за такою пропорцією: 1 ложка на літр напою.
-
Глюкоза. Відмінний спосіб, як швидко покращити самогон. Купити такий компонент можна в аптеці у вигляді порошку, водного розчину або таблеток. На літр напою потрібно до 5 г глюкози в сухому вигляді або до 25 мл водного розчину декстрози. Додаючи глюкозу до таблеток, необхідно заздалегідь їх подрібнити на порошок. Магазинну горілку пом'якшують за допомогою декстрози.
-
Фруктоза. Такий продукт набагато солодший від класичного цукру. Продається фруктоза у вигляді порошку, її можна додавати як у фруктові дистилятори, так і напої з інших компонентів. На літр самогону стандартної міцності необхідно додати півложки фруктози.
-
Мед. Як пом'якшити самогон медом? Перш ніж додати мед до самогону, його потрібно розчинити у воді, хвилину проварити і остудити до температури 20-25 градусів. Мінус такого підсолоджувача в тому, що він може стати причиною появи осаду, незвичайного кольору та аромату. На літр алкоголю варто взяти не більше ніж півложки меду.
-
Гліцерин. Рідина, що нагадує сироп. Купити гліцерин можна під комерційною назвою Е422. Такий інгредієнт сильно підсолоджує алкоголь, тому варто ретельно прорахувати пропорції. На літр самогону потрібно трохи більше 5 мл гліцерину.
Підкислювачі - це:
-
Аскорбінова кислота. Продукт із насиченим смаком, який легко розчинити у будь-якій рідині. На літр самогону потрібно до 5 г аскорбінки у вигляді порошку.
-
Лимонна кислота. Достатньо бюджетний, але не менш ефективний компонент, за допомогою якого можна пом'якшити смак самогону. На літр алкоголю буде потрібно сік одного лимона або до 6 г кислоти у вигляді порошку.
Поетапне пом'якшення
Пом'якшити самогон, також як очистити самогон від запаху, не так складно, як може здатися на перший погляд. Процес передбачає кілька етапів:
-
підготувати самогон: виконати дві перегонки, очистити вугіллям напій;
-
додати вибраний інгредієнт для пом'якшення, добре перемішати;
-
стабілізувати смак: закрити посудину з напоєм та поставити у прохолодне місце без доступу сонячних променів;
-
профільтрувати напій за допомогою марлі, складеної в кілька шарів;
-
продегустувати алкоголь та насолодитися відмінним смаком.
Щоб самогон вийшов смачним та якісним, необхідно купити дистилятор для самогону в Україні високої якості. Також варто використовувати хорошу, очищену воду. Якщо після пом'якшення на дні ємності видно осад, необхідно процідити напій через марлю та вату або купити фільтр на дистилятор.