Навіщо потрібна насадка Панченкова?
Досвідчені майстри самогоноваріння знають не з чуток, що купити дистилятор для самогону - це ще не все. Після отримання перших результатів з'являється бажання вдосконалити процес, щоб покращити міцність та якість напою. Сітка Панченкова - один з найпопулярніших пристроїв, який дозволяє очистити напій від домішок і надати йому більшої міцності. Давайте розглянемо цей пристрій докладніше.
Що таке насадка Панченкова?
Сітка Панченкова виготовляється із сталевого або мідного дроту та встановлюється в агрегат для поділу спирту на фракції за допомогою тепломасообміну.
Навіщо потрібна насадка Панченкова? Даний пристрій виконує дві основні задачі: очищає спиртову суміш від шкідливих домішок і підвищує міцність готового напою. Варто відзначити, що застосування сітки не вимагає багато часу або зусиль, а придбати її можна за доступною ціною.
Насадка Панченкова: принцип роботи
Металеву сітку скручують у рулон і встановлюють у царгу колони або самогонного апарату. Коли спиртові пари рухаються через царгу, насадка Панченкова притягує пари шкідливих домішок (вони випаровуються за вищої температури, ніж спирт) і утворює конденсат, який стікає назад у перегінну ємність, а чисті алкогольні пари просуваються далі.
Особливості встановлення
Спочатку металеву сітку складають удвічі, а потім згортають у рулон і вкручують у царгу. Важливо, щоб сітка не була скручена занадто щільно і не перекривалася колона, інакше апарат ризикує просто вибухнути. Не обов'язково використовувати ціле полотно: можна розрізати сітку на частини і додавати до рулону шматочки, контролюючи продуктивність.
Для ефективного очищення майстри самогоноваріння вкручують у царгу кілька насадок Панченкова по черзі. При цьому рекомендується дотримуватись співвідношення величини діаметра до довжини рулону:
-
скрутка діаметром у півтора дюйми повинна мати довжину 35 см;
-
для рулону діаметром у два дюйми рекомендована довжина 50 см.
Щоб вийняти насадку з царги, сітку підчіплюють за краєчок металевим гачком і підтягують на себе, потім беруть руками і витягують.
Насадка Панченкова: мідна або з нержавіючої сталі
Сітки Панченкова виготовляються з міді або нержавіючої сталі – кожен з варіантів має свої переваги.
Якщо брага для спирту виготовлялася із фруктів чи зерна, оптимальним очисником для неї стане мідна сітка. Справа в тому, що фруктова та зернова бражки містять багато сірчастих сполук, які добре притягуються до міді. Як наслідок – продукт ефективно очищується та зміцнюється.
Бражка з цукру не містить сірчастих сполук, тому мідна сітка не має особливого сенсу. Насадка з нержавіючої сталі набагато дешевша і в даному випадку нічим не гірша. До того ж, вона міцніша і довговічніша, ніж мідна.
Як доглядати за сіткою Панченкова?
Насадку із нержавіючої сталі можна очистити під звичайною проточною водою. Достатньо вимити її під краном і добре висушити, щоб мати можливість використовувати далі.
Як очистити мідну насадку Панченкова? Тут знадобиться трохи більше зусиль:
-
Зробіть розчин із лимонної кислоти та води (десять грамів кислоти на один літр води).
-
Опустіть насадку в розчин і кип'ятіть протягом 15 хвилин.
-
Дістаньте мідну сітку та сполосніть чистою водою.
-
Просушіть – насадка готова до подальшого використання.
Майстри самогоноваріння позитивно відгукуються про застосування насадок Панченкова у самогонних агрегатах – готовий напій стає чистішим та міцнішим. Цей пристрій можна рекомендувати кожному, хто хоче покращити якість та смак домашнього алкоголю.