Царга для самогонного апарату - функції, особливості та застосування
Комплектація традиційного самогонного апарату передбачає такі елементи, як перегінний куб і холодильник. Деякі моделі можуть бути доповнені сухопарником та дефлегматором. Сьогодні альтернативою цим додатковим вузлам часто виступає царга. Говорячи про те, що таке царга для самогонного апарату, слід сказати, що це нескладний по конструкції елемент, який сприяє ефективному очищенню рідини від домішок. Готовий продукт, отриманий за участю цієї деталі, має більш високу якість у порівнянні зі звичайним самогоном.
Навіщо потрібна царга для самогонного апарату
Купити царгу на самогонний апарат слід для отримання якісного алкоголю. До основних функцій даного пристрою можна віднести:
-
підвищення міцності напою;
-
очищення самогону від таких домішок, як сивушні олії та інші малокорисні речовини;
-
одержання спирту, міцність якого відповідає 96°.
Дане пристосування для самогонного апарату є не просто трубкою, а пристроєм, який має схожість з фільтром, котрий затримує пари і сприяє очищенню алкоголю.
Будова та особливості
Під царгою мається на увазі відрізок труби, який може бути виготовлений з таких матеріалів як нержавіюча сталь, мідь і в поодиноких випадках, скло. Встановлення приладу здійснюється на кришку перегінного куба з наступним з'єднанням з дефлегматором або холодильним апаратом.
Важливою конструктивною деталлю царги є наповнювач, основою якого виступають дрібні металеві пружини чи кільця. Найчастіше наповнювачем виступають такі види насадок:
-
Селиваненко – це мідні або сталеві деталі, виготовлені у спірально-призматичному вигляді.
-
Насадка Панченкова - сприяє створенню великого простору для конденсації флегми. Насадка представляє собою рулон, основою якого виступає сплетений мідний або сталевий дріт.
Застосування елемента сприяє багаторазовому зміцненню спирту та очищенню від сивушних олій та інших непотрібних компонентів.
Важливо розуміти, що використовуючи царгу, потрібно бути готовим до більш тривалого процесу дистиляції. Від розміру труби залежить тривалість та якість процесу. В основному для самогонного апарату характерно використання трубки, довжина якої становить 15-55 см. Особливістю царги, довжина якої становить 15-20 см, є можливість 20-кратного очищення, а 45-50 см - 60-кратного очищення.
До побутового самогонного апарату відмінно підійде царга довжиною 35-55 см. Така довжина сприяє отриманню чистішого продукту, порівняно з самогоном, приготованим за допомогою звичайної перегонки. Менший розмір не дозволить точно відокремити фракції, а пристрій більше 55 см не відзначається стабільністю для самогонного апарату та використовується у сфері високопродуктивних ректифікаційних колон.
Принцип дії
Багато покупців не знають, чи потрібна царга для самогонного апарату і про процеси, які відбуваються в приладі.
Царга є спрощеним модулем колони ректифікації, який вбудовується в перегінний пристрій. У виробі здійснюється теплообмін між парою та флегмою, яка стікає у нижню частину апарату. Особливості процесу складаються з наступних етапів:
-
підняття пари з перегінного куба з наступною конденсацією в наповнювачі;
-
переміщення флегми вниз і зустріч з парою, яка знову піднімається;
-
теплообмін передбачає перехід парових домішок у флегму та насичення пари з наступним підняттям вгору;
-
багаторазові процеси теплообміну під час процесу дистиляції;
-
накопичення парів з низькопорними речовинами внизу колони з подальшим підняттям їх за допомогою висококиплячих елементів нагору.
Царга для самогонного апарату: переваги
До основних переваг, характерних для царги, слід віднести очищення рідини від висококиплячих речовин та токсичних компонентів. Використання цього елемента сприяє зміцненню спирту. Завдяки застосуванню такого пристрою можна готовий продукт прирівняти до якості ректифікованого спирту.
Також царга для самогонного апарату є необхідним вузлом для отримання благородного дистиляту на основі зернового або плодово-ягідного напою. Вузол сприяє ефективному очищенню конденсату і мінімізує переміщення бризків. Перевагу рекомендовано віддавати розбірним конструкціям для вилучення та промивання насадки.
Якщо використовують зернову, ягідну або овочеву брагу, досвідчені винокури радять використовувати мідний виріб.
Царга є необхідним пристроєм підвищення якості самогону. Також рекомендуємо придбати ареометр для спирту.